Razem możemy znacznie więcej.

Aktualność "Tarcza antykryzysowa 1.1"

dodano: 2020-04-10

Rozszerzenie zwolnienia z ZUS

Projekt nowej "tarczy antykryzysowej" zawiera rozszerzenie zakresu zwolnienia z ZUS. 
Przypomnijmy obecna ustawa antykryzysowa zawiera warunek zwolnienia z wpłaty składek ZUS dla płatników zgłaszających w dniu 29 lutego 2020 roku mniej niż 10 ubezpieczonych. 

W uchwalonym przez Sejm projekcie zmian w ustawie o przeciwdziałaniu skutkom epidemii, dodano nowe zwolnienie dla przedsiębiorców zgłaszających do ubezpieczeń społecznych na dzień 29 lutego 2020 roku od 10 do 49 ubezpieczonych.  
Przedsiębiorcom zgłaszającym od 10 do 49 ubezpieczonych przysługuje zwolnienie z opłacania składek ZUS w wysokości 50% wartości składek wykazanych w deklaracji. 
Dodatkowym warunkiem jest aby płatnik składek był zarejestrowany przed 1 lutego 2020 roku oraz aby składki ZUS nie były zapłacone. 

Zmiana kręgu podmiotów uprawnionych do otrzymania mikropożyczki

W obecnie obowiązującej ustawie o przeciwdziałaniu skutkom epidemii przewidziana jest możliwość uzyskania pożyczki w kwocie 5.000 złotych. 
Podmiotami uprawnionymi do uzyskania pożyczki są mikroprzedsiębiorcy zatrudniający osoby na umowę o pracę.
Nowe przepisy "tarczy antykryzysowej" przewidują, że pożyczkę będą mogli uzyskać także mikroprzedsiębiorcy nie zatrudniający pracowników. 
Kwota pożyczki nie ulega zmianie i nadal wynosi 5.000 zł. 
Pożyczka może być umorzona jeśli mikroprzedsiębiorca nie zatrudniający pracowników spełni warunek prowadzenia działalności przez co najmniej 3 miesiące od miesiąca w którym otrzymał pożyczkę. 
Dane kontaktowe

Kancelaria Podatkowa Andrzej Nowak Sp. zo.o.

ul. Senatorska 14
08-400 Garwolin
Email: biuro@anowak.com.pl
Telefon: 025 786-30-21

Na skróty

Kontakt Oferta Polityka prywatności Warunki współpracy
Doradca Podatkowy
Projekt i wykonanie BerMar multimedia